Bu sene, diğer yıllara oranla daha fazla kişinin YKS sınavına katılması bekleniyor. Lise mezunlarının sayısı ve sınava tekrar girecek kişilerin sayısı geçen yıllara oranla büyük bir artış gösterecek. Bu da ister istemez daha fazla rekabet ortamı demek.

Sistem her ne kadar zaman zaman eleştiri yağmuruna tutulsa da uzmanlar tarafından bir değişiklik yapılmasına gerek duyulmadı ve sistem aynı şekilde ilerlemeye devam edecek gibi görünüyor. Son yıllarda birçok öğrenci sürekli sistem değişikliğinin ortasında kaldı. Bu da onları ister istemez bir kargaşaya ve heyecana sürükledi.

YKS Sınavı Açıklanma Tarihi

Bu seneki YKS sınavının açıklanma tarihi 31 Temmuz 2018 olarak belirlendi. Sınava giren adaylar bu tarihten itibaren sınav sonuçlarına ulaşabilirler. Sınav sonuçlarının geç açıklanması beklenmiyor ancak puanların sisteme yüklenmesi biraz vakit alacağı için adaylar bilgisayar başında sürekli olarak sistemi yenileyeceklerdir. Fakat bu hareket sürekli olarak yapıldığında sayfanın yavaşlamasına neden olabilir.

Bu olay neredeyse her sene yaşanıyor ve genelde ÖSYM’nin internet adresine o saatlerde ulaşılamıyor. Sınav sonuçlarını merak eden on binlerce kişi bir anda sunucuya yükleniyor ve bu da sunucunun çökmesine sebebiyet veriyor.

ÖSYM’nin Sayfasına Girilmiyor İse

  • Modemi kapatıp bir süre bekledikten sonra tekrar açın.
  • Tarayıcının geçmiş sayfasına girerek çerezleri ve benzeri diğer şeyleri temizleyin.
  • Bilgisayarın performans açısından kendisine gelmesi için kapatıp açınız.

Bu çalışmaları yaptıktan sonra hala siteye erişmekte güçlük çekiyorsanız sorun sizde değil sunucuda olur. Bu durumda da beklemekten başka çareniz yok.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here